Donacija bolničkih kreveta
Nakon nedavno objavljene vijesti da volonteri UG „DON“-a pokreću akciju prikupljanja pomoći za korisnike projekta „Obuči sebe da pomogneš drugima“, Dom zdravlja se priključio na taj način što je za najteže korisnike obezbijedio bolničke krevete. „Nakon obilaska korisnika sa ekipom volontera i upoznavanja sa socijalnom i zdravstvenom situacijom, a u toku pokrenute akcije pomoći našim korisnicima, odlučili smo pomoći u najtežim slučajevima. Danas smo obradovali jednu nepokretnu baku, koja već duže vrijeme leži na neuslovnom krevetu, te postoji opasnost od pogoršanje njene zdravstvene situacije“, riječi su direktora Doma zdravlja iz Novog Grada dr. Zorana Rađenovića.
Naporima volontera, popravljen je vodomjer kod korisnice koja od 2012.godine nema vodu u kući. „Naša intervencija je napokon urodila plodom, vodomjer je popravljen, naša korisnica je dobila vodu, tako da je po prvi put nakon jedne godine u potpunosti okupana. Njenoj sreći nema kraja“, riječi su Belme, jedne od 16 volonterki. Akciju ćemo nastaviti i dalje.
Slike možete vidjeti OVDJE
